Przed opuszczeniem stada lub w ciągu 7 dni od dnia narodzin zwierzęcia.

Przed opuszczeniem stada lub w ciągu 30 dni od dnia narodzin zwierzęcia. 

Przed opuszczeniem stada lub w ciągu 180 dni od dnia narodzin zwierzęcia.

Użyj kolczykownicy

Krok 1

Naciśnij klips w przypadku kolczykownicy Profi lub sprężynkę w przypadku kolczykownicy Classic co umożliwi włożenie części żeńskiej kolczyka.


Mężczyzna pokazuje w jaki sposób umieścić kolczyk w kolczykownicy Profi Can Agri.Mężczyzna pokazuje w jaki sposób umieścić kolczyk w kolczykownicy Profi Can Agri.
Mężczyzna pokazuje w jaki sposób umieścić kolczyk w kolczykownicy Classic Can Agri.Mężczyzna pokazuje w jaki sposób umieścić kolczyk w kolczykownicy Classic Can Agri.

Krok 2

Umieść w zacisku część żeńską kolczyka pamiętaj, aby strona posiadająca nadruk była skierowana do zewnątrz.


Kolczyk dla bydła Can Agri umieszczony w kolczykownicy Profi.Kolczyk dla bydła Can Agri umieszczony w kolczykownicy Profi.
Kolczyk dla bydła Can Agri umieszczony w kolczykownicy Classic.Kolczyk dla bydła Can Agri umieszczony w kolczykownicy Classic.

Krok 3

Oderwij część męską kolczyka, staraj się nie dotykać spiczastej części, aby zapobiec infekcji ucha.


Żółty kolczyk dla bydła Can Agri w kolczykownicy Profi, część męska oderwana od części żeńskiej.Żółty kolczyk dla bydła Can Agri w kolczykownicy Profi, część męska oderwana od części żeńskiej.
Żółty kolczyk dla bydła Can Agri w kolczykownicy Classic, część męska oderwana od części żeńskiej.Żółty kolczyk dla bydła Can Agri w kolczykownicy Classic, część męska oderwana od części żeńskiej.

Krok 4

Umieść część męską kolczyka na igle, dosuń kolczyk do samej wkładki. Możesz lekko zacisnąć kolczykownicę, aby upewnić się, że kolczyki do siebie pasują. Wykonaj jeden szybki ruch, usłyszysz charakterystyczne kliknięcie - kolczyk został poprawnie założony.


Kolczyki Can Agri w kolczykownicy Classic gotowe do zapięcia.Kolczyki Can Agri w kolczykownicy Classic gotowe do zapięcia.