Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz w tej chwili składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z działem obsługi klienta Can Agri.

ZAPISY NA DODATKOWE WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy poprosić Was o deklarację chęci uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych ponieważ chcielibyśmy oszacować wstępnie ile osób będzie zainteresowanych poszczególnymi wycieczkami. Pomoże to nam w sprawniejszym zorganizowaniu wycieczek dla osób chętnych aktywnie zwiedzać piękną Sri Lankę. Wasze zgłoszenie jest tylko deklaracją, a każdy zgłoszony uczestnik i tak podejmie ostateczną decyzję już na miejscu, nie mniej jednak jeśli możecie nam pomóc dobrze się przygotować to będziemy bardzo wdzięczni.

Kandy i degustacja herbaty 

Data: 07.12

CENA: 65 USD/os

Bardzo wcześnie rano ok. 05.00 wyruszymy z hotelu w kierunku Kandy – starej stolicy Sri Lanki.
Pierwsze kroki postawimy w królewskim Ogrodzie Botanicznym Peradeniya, który założono w 1843 roku. Rocznie odwiedzają go prawie 2 miliony osób, które przybywają tu, aby móc zobaczyć ponad 4000 różnych gatunków roślin. 
Następnie udamy się na plantacje herbaty Giragama, gdzie będziemy mieli możliwość przyjrzenia się produkcji herbaty oraz jej degustacji.
Ostatnim punktem będzie miasto, stara stolica Sri Lanki leżąca w samym sercu wyspy.
Miasto jest dumnym posiadaczem niezwykłej relikwii – zęba Buddy - dumnie przechowywanego w najważniejszej świątyni Sri Lanki - Dalada Maligawa. To także punkt pielgrzymkowy buddystów z całego świata. Tutaj też czeka nas przejażdżka tuk tukami – rikszami prowadzonymi przez lokalnych mieszkańców.
Lunch zjemy w lokalnej restauracji. 
W godzinach wieczornych wrócimy do hotelu.

Galle i „farma” żółwi 

DATA: 08.12

CENA: 60 USD/os

Wyjedziemy z hotelu w kierunku południowym do Galle, starego portu Sri Lanki. 
W drodze zajrzyjmy do wylęgarni żółwi w Kosgodzie i Fabryki Masek w Ambalangoda. 

W wylęgarni żółwi można zobaczyć kilka gatunków żółwi, zwłaszcza szylkretowych, które obecnie są na liście gatunków zagrożonych. Najbardziej narażone są ich jaja, które pozostają odkryte na plażach całego wybrzeża. Dobra wola miejscowych rybaków, którzy bezpłatnie przynoszą te jaja do wylęgarni, doprowadziła do wylęgu i uwolnienia 100 000 młodych żółwi w ciągu zaledwie dwóch lat od otwarcia wylęgarni. 

Potem ruszymy do Ambalangody gdzie zobaczymy fabrykę masek. Ambalangoda - to urocze miasteczko, najbardziej znane ze swoich „diabelskich tancerzy” i rzeźbiarzy masek. Zobaczymy najlepsze maski w tym rejonie. 

Następnie pojedziemy do Galle najstarszego i najważniejszego portu w kraju (do czasu założenia portu w Colombo). Miasto przechodziło z rąk do rąk – byli tu Portugalczycy w 1587 r., Holendrzy w 1640 r. i Brytyjczycy w 1796 r. n.e. Większość istniejących budynków pochodzi z okresu holenderskiego. W Galle nadal się używa holenderskich nazw, takich jak Zwart, Akesloot, Aeloes itp. Galle słynęło też z  koronkarstwa, rzeźbienia hebanu, cięcia i polerowania klejnotów. Przejdziemy się po uliczkach tego niezwykłego miasta. 

Lunch w lokalnej restauracji. 

Następnie zaczniemy drogę powrotną do hotelu z około godzinnym przystankiem na przejażdżkę łodzią po rzece Madu Ganga

Jeep safari w Parku Narodowym Yala 

DATA: 09.12

CENA: 85 USD/os

Wcześnie rano wyjazd w kierunku Parku Narodowego Yala (ok. 200 km z hotelu RIU). 
Yala została założona w 1938 roku i jest najbardziej zróżnicowany pod względem flory i fauny. Szczyci się on niewielką populacją lampartów – ale zawsze jest szansa by je zobaczyć. 

Można tu także spotkać stada dzikich słoni, stada dzikich małp, bawoły, niedźwiedzie (powodzenia!), wargacze, dzikie świnie, krokodyle, jelenie, warany, kobry. Mieszkają tu także rozmaite gatunki ptaków: tukany, orły, sowy, dzioborożce, czaple, zimorodki i kormorany.

Ok. 3 godzinne jeep safari + lunch w lokalnej restauracji.

Wyjazd wcześnie rano, powrót późnym popołudniem do hotelu.  

Wieloryby u wybrzeży wyspy 

DATA: 07.12 oraz 09.12

CENA: 90 USD/os

Po śniadaniu wyruszymy do portu skąd udamy w rejs by zobaczyć wieloryby.  Sri Lanka to jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji wielorybów i kaszalotów. W okresie od grudnia do marca można obserwować płetwale krótkoogonowe. Osiągają one długość 24 metrów i wyglądają równie majestatycznie co płetwale błękitne.

Nasza wyprawa potrwa ok 3 godziny i będzie prowadzona przez zespół profesjonalistów szyprów, biologów i strażników. Przed wypłynięciem w morze odbędzie się odprawa na temat gatunków, które można zaobserwować na wodach wokół Sri Lanki . 

Zostaniemy także poinformowani o zasadach bezpieczeństwa na łodzi, które są priorytetem jeśli wszyscy chcemy czuć się komfortowo. 


Wypełnił poniższy formularz zgłoszeniowy na wycieczki fakultatywne

Wybierz jedną lub wiele możliwych wycieczek z podanej listy, które będą organizowane już na miejscu. Sczegóły wycieczek są opisane powyżej. Proszę zwrócić uwagę, na daty ponieważ nie uda się uczestniczyć w 2 wycieczkach jednego dnia.

Więcej informacji dotyczących wycieczki znajdziecie Państwo na stronie canagri.pl/srilanka