Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz w tej chwili składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z działem obsługi klienta Can Agri.
Prosiaki grzeją się leżąc na słomie. Nad nimi świeci lampa zwana promiennik podczerwieni która generuje temperaturę i ogrzewa ciała prosiaków. Prosiaki grzeją się leżąc na słomie. Nad nimi świeci lampa zwana promiennik podczerwieni która generuje temperaturę i ogrzewa ciała prosiaków.

3% rabatu na cały asortyment z kategorii Promienniki Podczerwieni!

Promienniki są wydajnymi a zarazem energooszczędnymi źródłami ciepła, którymi możemy ogrzać konkretne miejsca. Promienniki możemy podzielić w zależności od koloru żarówki na: rubinowe – świecą na czerwono, stosowane są tam, gdzie potrzebne jest tylko grzanie, z minimalną ilością światła, przeźroczyste wytwarzają światło białe, stosowane są tam, gdzie potrzebne jest grzanie z jednoczesnym doświetleniem oraz ceramiczne nie wytwarzające światła.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie promiennika:

  1. rodzaj szkła promiennik może być wykonany ze szkła IR1 miękkiego, szkła IR2 twardego, hartowanego, odpornego na nagłe zmiany temperatur tzw. szok termiczny oraz PAR38 – szkła prasowanego i zbrojonego, odpornego na urazy mechaniczne i szok termiczny.
  2. żywotność żarnika wolframowego, w tanich żarówkach wynosi ona ok. 3000 godzin dobre promienniki oferują czas pracy 5000 godzin do nawet 15 000 godzin w wypadku ceramiczny promiennik podczerwieni Kerbl.

Do promienników podczerwieni zalecamy stosowanie specjalnie zaprojektowanych opraw, które wytrzymują duże napięcia i wysokie temperatury. Oprawy mają specjalnie wyprofilowany kształt i otwory wentylacyjne, których zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru ciepła zbierającego się nad żarówką. Oprawy są wypolerowane od środka, aby odebrać jak największą ilość ciepła uzyskanego z żarówki i skierować go w dół. Ze względów bezpieczeństwa oprawy wyposażone są w kratownice, które są pod promiennikiem. Oprawy promiennika są zasilane kablem o długości 2,5m lub 5 m. Oprawy mogą być wyposażone w przełącznik, dzięki któremu możemy zredukować moc promiennika o 50 %. Do opraw z przełącznikiem zaleca się stosowanie promienników o maksymalnej mocy 175 W Czerwona oprawka wyróżnia nasze produkty Profi które charakteryzują się większą trwałością dzięki 50% większej grubości klosza aluminiowego. Oprawy te posiadają tuleję chroniącą przed zgięciem kabla na obudowie oraz hak S do bezpiecznego skracania / ściągania i mocowania nadmiaru kabla. Aby zapobiec korozji oprawka ceramiczna została wyposażona w płytki stykowe z mosiądzu. Przełącznik ekonomiczny w oprawach Profi ma 3 ustawienia: Wył. / 50% / 100%. Do opraw używamy promienników z trzonkiem E27 i maksymalną mocą wejściową do 250 W Do każdej oprawy dołączona jest silikonowa uszczelka, którą należy nasunąć na trzonek żarówki przed wkręceniem jej w oprawę. Dzięki temu lampa będzie odporna na spryskiwanie i zachlapanie wodą co umożliwi jej czyszczenie i dezynfekcję.