Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz w tej chwili składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z działem obsługi klienta Can Agri.

Chcielibyśmy przedstawić innowacyjną koncepcję łączenia sprzedaży produktów PET i Hobbyfarming. Obserwując trendy zarówno na rynku międzynarodowym, jak i krajowym zauważamy rosnące zainteresowanie przydomowym gospodarstwem, tzn. zakładanie małych zagród kur, królików, hodowanie kur ozdobnych, eko trendy oraz chęć powrotu konsumentów do kontaktu z naturą i przyrodą. Chcąc wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów umożliwiamy rozwoj swojego biznesu w oparciu o najnowsze trendy pojawiające się na świecie. Zachęcamy do rozbudowy swojego asortymentu o nową kategorię Hobbyfarming, w której znajdują się produkty przeznaczone do pielęgnacji i hodowli tych zwierząt. 

  • Hobbyfarming  to połączenie miłośników zwierząt domowych, hodowców drobiu oraz hobbystów mini gospodarstw.
  • Hobbyfarming to zajęcie dla ludzi ceniących sobie bliskość natury.
  • Hobbyfarming to powrót do korzeni.
  • Hobbyfarming to pozyskiwanie świeżej i ekologicznej żywności.
  • Hobbyfarming to forma ucieczki od intensywnego trybu życia, to forma relaksu, to troska o zwierzęta.
  • Hobbyfarming to mini gospodarstwo domowe zmniejszające konsumpcję indywidualną, promujące zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.

Kury zaczynają być aktywne o wschodzie słońca, a ich aktywność składa się z fazy pobierania pokarmu, czyszczenia piór, odpoczynku i oczywiście składania jaj. Wraz z zachodem słońca kury wracają do kurnika, gdzie siedzą na żerdziach i śpią. Jeśli planujesz krótkie wakacje, karmidło i poidło należy wypełnić dużymi ilościami pokarmu i wody stanowiącymi zapasy, które umożliwią ptakom samodzielne przetrwanie przez kilka dni. Dobre rozwiązanie stanowi także opieka nad kurnikami wspólnie z sąsiadami lub przyjaciółmi.

Domki


Po pierwsze, należy wyznaczyć obszar, na którym postawimy nasz kurnik z dostępem do wolnego wybiegu. Przy wyborze miejsca docelowego należy zwrócić uwagę na wpływ warunków atmosferycznych oraz potencjalne niebezpieczeństwo płynące ze strony drapieżników. Taki teren musi być odpowiednio ogrodzony, najlepiej przy użyciu gęstej siatki. Szacunkowo, metr kwadratowy wybiegu jest odpowiedni dla 7 ptaków. Kury źle znoszą nadmierną wilgoć i przeciągi. Zaleca się, aby wejście do kurnika znajdowało się od wschodu. Kurnik powinien być odpowiednio ocieplony, by zapobiegać spadkom temperatury poniżej 6°C. W przypadku niskiej temperatury, kury mogą przestać znosić jajka. Grzędy są miejscem, na którym kury śpią i odpoczywają, powinny znajdować się na jednej wysokości. W kurniku muszą znaleźć się gniazda, które powinny być umieszczone w ciemnym, zacisznym kącie. Przedstawiamy gotowe rozwiązania dostępne w naszej ofercie, kurniki do samodzielnego montażu.

Kury żywią się głównie ziarnami pszenicy i kukurydzy. Na terenie swojego wybiegu szukają również świeżych roślin i owadów. Kury będą zachwycone organicznymi odpadami z  kuchni – obierkami, szypułkami z owoców i warzyw, liśćmi sałaty. To sprzyjać będzie redukcji ilości odpadów w  gospodarstwie domowym. Kura nioska zjada rocznie od 120 do 150 kg odpadów organicznych.

Poidła


Kury muszą mieć zapewniony stały dostęp do świeżej wody. W naszej ofercie znajdują się różnorodne poidła, przystosowane kur. Wyróżnia je trwałość tworzywa, z którego są wykonane, stabilność oraz łatwość w obsłudze. Odkręcasz - nalewasz - zakręcasz - przekręcasz i gotowe! Zwróć uwagę, że niektóre modele są napełniane od góry. Poza pojemnością i przeznaczeniem, można również dopasować kolorystykę do swoich upodobań. Poidła dla kur posiadają opatentowany system, który utrzymuje stały poziom lustra wody. Dzięki temu rozwiązaniu zapobiegamy rozlewaniu wody oraz zachowujemy jej czystość. Dla każdego coś dobrego, pojemność naszych poideł zaczyna się od 0,75 L a kończy na 50 L. 

Kura nioska składa od 180 do 200 jaj rocznie, ale cykle zależą od określonych czynników takich jak:

  • Wiek zwierzęcia - kura składa pierwsze jaja w wieku od 5 do 7 miesiąca i następnie regularnie do osiągnięcia wieku 2 do 3 lat.
  • Pory roku - krótkie dni w zimie powodują zwolnienie rytmu składania jaj, którego szczyt obserwuje się na wiosnę.
  • Własny rytm kury - kury składają jaja w 5 lub 7 dniowym cyklu (składanie jaj przez 4 dni / odpoczynek przez 1 dzień lub składanie jaj przez 5 dni / odpoczynek przez 2 dni).
  • Pokarm i woda - zróżnicowana dieta zawierająca ziarna (pszenica, kukurydza, owies, jęczmień) i rośliny (trawa, odpady organiczne), otręby lub namoczony chleb sprzyja składaniu jaj w zimie. Należy zapewnić odpowiednią ilość czystej wody do picia.

Karmidła


Sposób karmienia ma znaczenie i wpływa znacząco na jakość życia zwierząt. W naszej ofercie znajdują się również różnorodne karmidła przeznaczone dla kur i kurczaków. Produkty w głównej mierze wykonane są z wytrzymałego tworzywa, ale posiadamy również karmidła metalowe. Modele klasyczne są zasypywane od góry i posiadają kratki zabezpieczające. Zostały zaprojektowane w sposób uniemożliwiający zwierzętom wchodzenie do środka. Dzięki temu, ograniczamy możliwość rozsypywania a pokarm pozostaje czysty. Posiadamy również karmidła automatyczne, w których poziom pokarmu uzupełnia się w momencie spożywania go przez kury. Wybierz model, pojemność i dostosuj kolorystykę.

Akcesoria


Wśród produktów w kategorii akcesoria znajdziesz dodatkowe wyposażenie do swojego kurnika. Możesz rozbudować go o metalowe gniazda, które będziesz mógł umieścić w dowolnym miejscu. Płyty grzewcze to nieodzowny element w pierwszych dniach życia piskląt. Po podłączeniu do sieci zapewniają prawidłową temperaturę wychowu. Nie musisz rano wstawać, by wypuścić swoje stado. Z pomocą przychodzą automatyczne drzwi do kurników. Jedyne co musisz zrobić, to ustawić godziny otwarcia i zamknięcia kurnika. Uniwersalne opaski spiralne, dostępne w kilku kolorach pomogą w oznaczeniu stada. W naszej ofercie posiadamy również profesjonalne inkubatory i owoskopy.