Mieszanka traw Hobby BEZPIECZNA ŁĄKA KWITNĄCA


Promocja! Zamawiając 15 sztuk nasion ogrodowych otrzymasz od nas 1 opakowanie gratis! Dowiedz się więcej.

mieszanka bezpieczna łąka sowulmieszanka bezpieczna łąka sowul
mieszanka bezpieczna łąka sowulmieszanka bezpieczna łąka sowul
mieszanka bezpieczna łąka sowulmieszanka bezpieczna łąka sowul

Mieszanka składająca się z wybranych odmian traw, kwiatów i ziół których naturalne właściwości biologiczne odstraszają kleszcze i owady gryzące. Innowacyjny skład, składający się z gatunków traw pastewnych i gazonowych z dodatkiem nasion kwiatów, ziół i roślin bobowatych. Trawnik nawozimy nawozami NPK z małą ilością azotu max 8% raz w roku, najlepiej wiosną w ilości 20-30 g/m2.

PIELĘGNACJA

Z uwagi na to że w mieszance znajdują się byliny i nasiona kwiatów, trawnika nie kosimy przez cały okres jego wegetacji. Koszenie pielęgnacyjne wykonujemy po przekwitnięciu wszystkich roślin, to jest na początku października, na wysokość ok. 10 cm. Pokos należy zebrać i usunąć z trawnika.

Norma wysiewu: 40-50 g/m2

Mieszanka z zielem wrotyczu - roślina o silnym działaniu wydzielająca charakterystyczny zapach, który odstrasza kleszcze, komary, muchy, stonki.

Ciekawostka:

Wrotycz znalazł również zastosowanie w medycynie ludowej, lecz ze względu na zawartość olejku eterycznego tujonu (substancja trująca) nie zaleca się doustnego stosowania naparów. Produkty na bazie tej rośliny stosowane są bezpośrednio na skórę (roztwory należy odpowiednio rozcieńczyć) przyspieszając proces gojenia ran.